Aj v zložitých časoch vás dobre naladíme

6.4.2020

Hľadáte audio-, či video-komponenty, ale e-shop nie je úplne to pravé? Skúste to naživo. Naši odborníci sú vám k dispozícii aj teraz, v čase opatrení, kvôli ktorým sú kamenné predajne zatvorené.

Aj v zložitých časoch vás dobre naladíme

Canton Smart Reference 5 K

30.3.2020

V modernom dome súčasnosti musí byť hudba na Vašej strane. V každej izbe. Zároveň je dôležité, aby bola správne previazaná. Aj preto firma Canton postupne prináša modely radu Smart.

Canton Smart Reference 5 K

Štandard HDMI 2.1 rozširuje obzory videa aj audia

24.3.2020

Aj v technológiách platí údajné budhistické tvrdenie: „Keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde“. Samozrejme, v prenesenom zmysle, ale rozhodne to funguje aj v segmente Hi-Fi. Televízory s rozlíšením 4K Ultra HD sa už na trhu široko etablovali a stali sa mainstreamom, napriek tomu, že tvorcovia obsahu kopírujú scenár, aký si pamätáme z čias rozširovania Full HD videa a TV. Opäť, až na výnimky, spokojne spia. Našťastie existuje množstvo iných zdrojov 4K Ultra HD videa, takže nie sme odkázaní na televízne vysielanie a káblových operátorov.

Štandard HDMI 2.1 rozširuje obzory videa aj audia

Audio Research REF Phono 3SE

10.3.2020

Rok 2020 sa pre firmu Audio Research nesie v znamení osláv 50-tky. V rámci tohto výročia prináša produkty s prívlastkom “50th Anniversary”. Po úspechu nových modelov REF750SEL a REF6SE, prichádza vylepšenie gramofónového predzosilňovača REF Phono 3.

Audio Research REF Phono 3SE

Znovuzrodenie Classé

5.3.2020

Vitaj späť! Classé sa v našom portfóliu nachádza veľa rokov. Na Slovensku si už našlo aj svojich verných zákazníkov. Avšak, jeho nedávna história bola celkom turbulentná, no začnime pekne od začiatku...

Znovuzrodenie Classé

Denon Home – nová prémiová rada bezdrôtových multi-room reproduktorov

10.2.2020

Produktová rada bezdrôtových reproduktorov HEOS od Denonu dostala upgrade v podobe novej série Denon Home. Obsahuje zatiaľ trojicu bezdrôtových multi-room reproduktorov Home 150, Home 250 a Home 350, ale je možné, že neskôr pribudnú aj ďalšie komponenty. Rovnaký vývoj totiž prebehol aj v línii HEOS.

Denon Home – nová prémiová rada bezdrôtových multi-room reproduktorov

Zmeny v používaní internetových rádií vTuner sú opatrením poskytovateľa

31.1.2020

Ak ste vo svojom zariadení Denon/Marantz zvyknutí počúvať internetové rozhlasové stanice, zrejme ste už spozorovali isté zmeny. Určite si kladiete otázku, aký je dôvod toho, že prestalo fungovať vyhľadávanie rozhlasových staníc?

Zmeny v používaní internetových rádií vTuner sú opatrením  poskytovateľa

Rotel Michi – nová vlajková rada japonskej značky

20.1.2020

Rotel prichádza na trh so svojou obnovenou značkou Michi. Exkluzívna línia Michi aktuálne obsahuje tri špičkové audio komponenty - predzosilňovač P5, stereo zosilňovač S5 a dizajnovo prakticky identický monoblok M8. Komponenty reprezentujú to najlepšie z 55 ročnej tradície vývoja a výroby Hi-Fi zariadení značky Rotel so špičkovou kvalitou zvuku, navyše v prevedení s elegantným a moderným dizajnom.

Rotel Michi – nová vlajková rada japonskej značky

McIntosh MC901- dvojitý mono zosilňovač pre špičkovú reprodukciu

3.1.2020

V závere roku 2019 prichádza McIntosh s unikátnym riešením duálneho mono zosilňovača pre bi-amp reproduktory. MC901 vychádza z bohatej tradície značky McIntosh pri vývoji technológií elektrónkových zosilňovačov (od roku 1940), aj polovodičových zosilňovačov (od roku 1960) a spája obidve koncepcie v jednom, aby z každej získal to najlepšie.

McIntosh MC901- dvojitý mono zosilňovač pre špičkovú reprodukciu

McIntosh ponúka ďalšiu pridanú hodnotu vďaka Roon

13.12.2019

Informácie, informácie ... Celá história Hi-Fi je o zachovaní a vernej interpretácii detailov, ktoré sa zo štúdia, alebo koncertnej sály prenášajú cez záznamové médiá a prenosové cesty prostredníctvom reproduktorov až k poslucháčom. Viac detailov znamená viac informácií, no nejde len o samotný zvuk. Z tohto hľadiska boli (alebo stále sú) klasické vinylové LP albumy omnoho pestrejším zdrojom informácií, než moderné digitálne záznamy.

McIntosh ponúka ďalšiu pridanú hodnotu vďaka Roon

archív noviniek