Roon – váš hudobný komorník

28.9.2020

Roon je hudobná streamovacia platforma – softvérový komponent, ktorý váš zážitok z prvotriedneho zvuku posúva na novú úroveň pomocou inteligentného hudobného manažmentu, bohatých metadát, komfortného ovládania a možnosti multi-room.

Roon – váš hudobný komorník

Rovnaká, no stále lepšia – B&W 600 Series Anniversary Edition

24.9.2020

Po sérii 800 Diamonds je 600 Series druhou najdlhšie nepretržite dostupnou sériou reproduktorov Bowers & Wilkins, ale zároveň sa nepretržite vyvíja a inovuje. Teraz, pri príležitosti 25. výročia od predstavenia šesťstovkovej rady, výrobca uvádza inovovanú výročnú edíciu 600 Series, ktorá je už siedmou generáciou tejto najpredávanejšej rady. Celkovo sa predalo už viac ako milión kusov reproduktorov B&W série 600.

Rovnaká, no stále lepšia – B&W 600 Series Anniversary Edition

DHT-S416 – prvý Denon soundbar s technológiou Chromecast

23.9.2020

Soundbar Denon DHT-S416 prichádza ako kombinácia 110 rokov vynikajúcej kvality zvuku s technologickými inováciami pre špičkové domáce kino a realistický hudobný zážitok.

DHT-S416 – prvý Denon soundbar s technológiou Chromecast

McIntosh prináša novú silnú dvojicu C8 a MC830

21.9.2020

McIntosh opäť uvádza dvojicu noviniek, ktoré boli vyrobené tak, aby fungovali v tandeme. Preto tieto produkty prichádzajú na trh spoločne. Svetoznámy výrobca Hi-End audiotechniky predstavil elektrónkový predzosilňovač C8 a polovodičový zosilňovač MC830.

McIntosh prináša novú silnú dvojicu C8 a MC830

Sonus faber ozvučí aj kabínu športiaka

16.9.2020

Taliansky Sonus faber naberá poriadne obrátky. Jeho reproduktory vyrazia na cesty a budú súčasťou športového žihadla...

Sonus faber ozvučí aj kabínu športiaka

McIntosh hlási veľký návrat do sveta automobilov

14.9.2020

Reference System od spoločnosti McIntosh je dobre známy medzi audiofilmi a milovníkmi domáceho kina. Rozšíri sa aj na cesty. Po takmer dvoch dekádach americký audio gigant hlási návrat k ozvučeniu kabíny auta. A nie len tak hocijakého...

McIntosh hlási veľký návrat do sveta automobilov

Rotel predstavuje edíciu Tribute - poctu Kenovi Ishiwatovi

11.9.2020

Rodinná japonská spoločnosť Rotel zameraná na high-end audio a video spôsobila vo svete milovníkov kvalitného zvuku rozruch, keď dvojicou produktov vzdala hold geniálnemu zvukovému inžinierovi a ambasádorovi konkurenčnej značky. Rotel máme v portfóliu takmer od založenia našej firmy, ale nedáva na trh veľa noviniek. O to viac nás tieto dve potešili. Predstavíme vám nie len modely a kúsok histórie Rotel, ale samozrejme aj génia, ktorého si uctili.

Rotel predstavuje edíciu Tribute - poctu Kenovi Ishiwatovi

Marantz vstupuje do novej éry

10.9.2020

Marantz predstavuje svoju víziu budúcnosti a uvádza ďalšiu generáciu integrovaného zosilňovača MODEL 30 a sieťového audio streamera a prehrávača SACD 30n. Marantz v septembri predstavil dva produkty, ktoré začínajú novú éru značky - integrovaný zosilňovač MODEL30 a prehrávač a sieťový audio-streamer SACD 30n. Nové modely čerpajú z misie Saula Marantza, zakladateľa firmy Marantz. Jeho cieľom bolo dostať poslucháča čo najbližšie k originálnemu zvuku nahrávky. V zmysle tohto cieľa boli produkty MODEL 30 a SACD 30n odborne a precízne navrhnuté, vyrobené a vyladené do najmenšieho detailu. Celý proces trval 3 roky a prebiehal v japonskej Shirakawe. Nové modely sú tiež prvými výrobkami spoločnosti Marantz, ktoré boli uvedené na trh s novým priemyselným dizajnom značky. Oslavujú charakteristické prvky legendárnych výrobkov Marantz z 50., 60. a 70. rokov a zároveň ich prinášajú do nového storočia.

Marantz vstupuje do novej éry

Lumina: nová séria Sonus faber poteší dvakrát

8.9.2020

Lumina, po latinsky svetlo, je príznačným názvom pre septembrovú novinku od talianskeho výrobcu reproduktorov Sonus faber. Zároveň však ukrýva aj trojitú charakteristiku novej rady, keď LU – MI – NA znamená “LUXURY”, „MINIMAL“ a „NATURAL“. Nové reproduktory sú postavené z luxusných materiálov s filigránskymi detailmi, minimálnosť môže naznačovať menšie rozmery kabinetov, ale hlavne dizajnérsky prístup typu „menej je viac“, a naturálnosť je hlavne vyjadrením prirodzenosti zvuku Sonus faber. Hoci prevedením patria reproduktory k menším modelom z hľadiska fyzických rozmerov, neznamená to, že výrobca šetril na kvalite.

Lumina: nová séria Sonus faber poteší dvakrát

Obraz pre náročných: SIM2 pripravil množstvo noviniek

27.8.2020

„Byť nielen najlepší, ale aj prvý“ je krédom talianskeho výrobcu high-end projektorov SIM2. Ani zložitá ekonomická situácia súvisiaca s epidémiou COVID-19, ktorá Taliansko zasiahla viac ako väčšinu európskych krajín, výrazne neovplyvnila plány a inovačné úsilie tejto spoločnosti.

Obraz pre náročných: SIM2 pripravil množstvo noviniek

archív noviniek