Denon®, popredný výrobca domácich a osobných audio produktov prémiovej kvality, predstavuje nový bezdrôtový soundbar a subwoofer systém HEOS HomeCinema, najnovší prvok v evolúcii bezdrôtových multi- room zvukových systémov HEOS.
HEOS HomeCinema vylepší zvuk akéhokoľvek televízora s plochou obrazovkou a zároveň pracuje ako výkonná sada reproduktorov pre bezdrôtový hudobný systém HEOS. Najnovší prírastok rady Denon HEOS by mal byť k dispozícii v júli za 799 €.

Vďaka pridruženému bezdrôtovému subwooferu poskytuje HEOS HomeCinema skutočný Hi-Fi zvuk s akýmkoľvek typom hudobnej siete, pri posluchu hudby, rovnako ako vzrušujúci zážitok z filmového zvuku. Bezdrôtový soundbar má dvojicu 2-palcových a 5-palcových meničov, ktoré reprodukujú vyššie basy a stredy, prinášajú mimoriadne čistý zvuk a široký hlasový rozsah. Zároveň dvojica 20mm kužeľových výškových reproduktorov sprostredkuje celý rozsah výšok s frekvenčnou odozvou do 20 kHz.

Zariadenie disponuje vstupom a výstupom HDMI (s kanálom TV Audio Return Channel), ako aj dekodérmi Dolby Digital, Dolby Digital Plus a DTS. Vďaka aplikácii ovládania HEOS App a funkcii diaľkového učenia TV je nastavenie a ovládanie mimoriadne jednoduché.

Ploché televízory prichádzajú s jedným zo vstupov HDMI vybavených Audio Return Channel (ARC), ktorý umožňuje používateľom počúvať zvuk zo zdrojového zariadenia (ako je napríklad káblový, alebo satelitný ste-top box), ako aj z interného TV tunera a zo streamingu integrovaných aplikácií v Smart TV. Okrem toho môžu používatelia využiť diaľkový ovládač televízora na ovládanie hlasitosti soundbaru.

U televízorov bez ARC, môžu používatelia pripojiť HEOS HomeCinema cez jedno z
dvoch dostupných digitálnych audio pripojení - optický a koaxiálny digitálny audio vstup a využiť funkciu IR učenia na diaľkovom ovládaní televízora.

Obľúbené filmy a hudbu oživí zabudovaný dekodér Dolby Digital a DTS a poslucháči si môžu vychutnať obklopenie priestorovým zvukom vďaka exkluzívnemu spracovaniu Denon Virtual Surround, využívajúcemu pokročilé psychoakustické algoritmy. Tie simulujú priestorový zvuk multi-kanálového systému reproduktorov domáceho kina. Dolby Digital Plus vám umožní vychutnať si 5.1-kanálový zvuk z popredných služieb na streaming prémiového obsahu on-line videa.

Pridružený bezdrôtový subwoofer HEOS HomeCinema je vybavený dvoma 5,25“ basovými reproduktormi, ktoré, pracujúc v tandeme, dodávajú autoritatívne hlboké basy, aké sa používajú v dnešných filmových a hudobných soundtrackoch a to bez skreslenia na všetkých úrovniach posluchu. Úroveň možno ľahko ovládať pomocou aplikácie HEOS app. Kompaktný subwoofer možno umiestniť horizontálne alebo vertikálne pre čo najširšiu škálu možností inštalácie.

HEOS HomeCinema - kľúčové vlastnosti

• Zosilňuje zvuk TV a pracuje ako HEOS reproduktor
• Zahrnutý bezdrôtový subwoofer
• Dolby Digital, Dolby Digital Plus a DTS
• HDMI vstup / výstup, HDMI ARC
• Optický a koaxiálny vstup a AUX vstup
• USB vstup pre veľkokapacitné pamäťové zariadenie
• Režimy DSP pre hudbu a film
• Dialóg enhancer a Nočný režim
• TV zvuk môže byť distribuovaný v celom ekosystéme HEOS
• Montáž na stenu, alebo umiestnenie na policu
• Zabudované dierky pre montáž na stenu, vrátane montážnej šablóny
• HDMI a optický kábel pre pripojenie televízora sú súčasťou dodávky
• Sprievodca inštaláciou pomocou aplikácie, vrátane učenia IR diaľ. ovládania TV
• IR blaster pre prípad, že TV senzor je zakrytý soundbarom

Ľahká pripojiteľnosť k existujúcej Wi-Fi sieti, aby ste mali kvalitný zvuk Denon v akejkoľvek, alebo vo všetkých izbách, s aplikáciou HEOS, dostupnou pre iOS, Android aj Kindle Fire. HEOS by Denon prináša užívateľom obľúbenú hudbu z popredných svetových on-line hudobných služieb, vrátane špičkových cloudových zdrojov, "zdieľaných" zdrojov a akýchkoľvek inteligentných zariadení, aby si užívatelia v miestnosti mohli púšťať hudbu, ktorá ich baví.

Navyše k HEOS HomeCinema dodajme, že produktová rada HEOS by Denon obsahuje štyri bezdrôtové multi-zónové hudobné prehrávače: HEOS 1 (249 €) a HEOS 1 Go Pack (99 €), HEOS 3 (349 €), HEOS 5 (449 € ) a HEOS 7 (599 €).
Súčasťou série je Wi-Fi extender HEOS Extend (149 €), aj HEOS LINK (349 €) a HEOS AMP (499 €).

V budúcnosti sa bude Denon HEOS Series aj naďalej rozširovať o nové a inovatívne produkty. HEOS multi-room bezdrôtový zvukový systém je k dispozícii u vybraných predajcov Denon. Pre viac informácií navštívte stránku www.heos.sk