o spoločnosti

Bis Audio - príbeh, ktorý má zvuk.

Pred nežnou revolúciou bola špičková Hifi techinka na Slovensku rovnako nedostupná, ako výkonné počítače, alebo čokoľvek spoza železnej opony. Po jej páde však prešla takmer celá dekáda, kým sa z prívalovej vlny lacnej elektroniky prúdiacej cez otvorené hranice vyčistili jasné obrysy skutočne kvalitnej techniky pre audiofilov. Aj korene spoločnosti Bis Audio siahajú do predchádzajúceho milénia, keď v auguste roku 1999 Nikola Božinovski založil spoločnosť s ručením obmedzeným pod týmto názvom. Hoci N. Božinovski už niekoľko rokov podnikal v oblasti Hi-Fi a High-End techniky v macedónskom Skopje, dlhodobo žil na Slovensku, čo logicky vyústilo do rozvinutia slovenského biznisu. Už od svojho založenia sa firma opierala o distribúciu silných značiek ako McIntosh, ROTEL, Marantz, Magnat, Bowers & Wilkins, Canton, Magnat, MIT, Cabasse , alebo Oelhbach , budovala si však trhovú pozíciu v konkurencii mnohých start-upov. Aj preto jej obrat a podiel na slovenskom trhu nebol počas prvých dvoch rokov existencie príliš významný.

Tradícia postavená na silných pilieroch

V roku 2001 však došlo k reštrukturalizácii spoločnosti a k zmene podnikateľskej filozofie. Odštartovala tým éra jej expanzívneho rastu a na slovenskom trhu sa objavil predátor nielen v oblasti High-End audio a video systémov, ale aj v segmente strednej triedy Hi-Fi. Sortiment elektroniky, reproduktorov a príslušenstva v ponuke Bis Audio sa priebežne rozširoval, ale aj modifikoval tak, ako sa objavovali nové vývojové trendy a kvalitné značky. Niektoré značky sú v ponuke firmy nepretržite od jej vzniku, iné sa z rozličných dôvodov prestali ponúkať a nahradili ich nové, ktoré optimálne spĺňajú požiadavku špičkovej kvality, ale aj technickej podpory.

K zosiľňovačom, CD a Blu-ray prehrávačom, tunerom, gramofónom, reproduktorovým sústavám a Hi-Fi technike všeobecne tak postupne pribudli multiroomové riadiace systémy, veľkoplošné obrazovky a projektory, exkluzívny nábytok pre audiofilov a domáce kino a všetko potrebné príslušenstvo. Od roku 2001 rozšírilo Bis Audio portfólio ponúkaných značiek o niekoľko zvučných mien, z nich KOSS (slúchadlá) a DENON (komplexná ponuka Hi-Fi) patria dodnes medzi kľúčových partnerov. Postupne boli do ponuky zaradené káble a príslušenstvo Audioquest , projektory SIM2 Multimedia a multiroomové ovládanie . Plazmové televízory Fujitsu a CRT televízory METZ rozšírili portfólio ešte v roku 2003, no sortiment Bis Audio sa rozširoval a modifikoval aj naďalej. Postupne bolo ukončené zastúpenie niektorých značiek ( Hitachi, HECO, METZ, Real Cable ) a nahradili ich produkty nových partnerov. Spomeňme napríklad špeciálny nábytok Spectral , vybavenie pre dídžejov a profesionálov Denon DJ a DENON PROFI , Hi-Fi techniku Classe , TV panely SHARP , multiroom systémy Nuvo , gramofóny Trans-Rotor alebo reproduktory Mordaunt Short . Inovácie portfólia však predstavujú nepretržitý proces, ktorý sa odohráva tak v rámci vlastného vývoja u konkrétneho výrobcu, ako aj v horizontálnej rovine v podobe konkurencie značiek. Rozširovanie portfólia sa preto nezastavilo a najnovšími prírastkami, ktorými sa Bis Audio môže pochváliť sú elektrostatické štýlové reproduktory Martin Logan , špeciálne veľkoplošné plazmové panely Panasonic určené aj pre domáce kino, diaľkové ovládače RTI , zosilňovače Micromega , reproduktory Corned Audio a najnovší hybridný analógovo-digitálny audiosystém Devialet . Ponuku špecializovaného nábytku zas obohatili stojany a nábytok Sanus a luxusné sedačky a kino-sedadlá od belgického výrobcu Cineak .

Trh sa odmenil rastom

Počas svojej existencie Bis Audio zažíva nepretržité obdobie extenzívneho aj intenzívneho rozvoja. Kolektív zamestnancov sa postupne zvyšoval zo štyroch v roku 1999 na 12 v roku 2001, až na súčasných 27. Obchodný obrat sa pritom zvýšil viac ako trojnásobne. Tento vývoj mal samozrejme aj adekvátnu odozvu medzi spotrebiteľmi a Bis Audio je dnes najvýznamnejším dodávateľom špičkovej techniky pre nielen pre audiofilov, ale aj pre milovníkov zvuku a obrazu na Slovensku. Firma postupne dobudovala aj sieť pobočiek a v roku 2006 k dvom značkovým predajniam pribudla ďalšia v Košiciach. Aktuálne má Bis Audio predajne a posluchové štúdiá v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach. Okrem toho celý sortiment je k dispozícii aj v centrále spoločnosti vo Zvolene, ktorá sa po ukončení rekonštrukcie historickej budovy čoskoro presťahuje do nových exkluzívnych priestorov v centre mesta.

Sme v obraze

Dokonalé podanie obrazu je dnes popri excelentnom zvuku samostatnou oblasťou pôsobenia spoločnosti Bis Audio . Nevenuje sa distribúcii bežných TV prijímačov, aké nájdete vo väčšine domácností, neprekvapí preto, že v ponuke sú skôr veľké uhlopriečky plazmových, alebo LCD panelov SHARP a Panasonic . Ako perličku spomeňme, že na bratislavskom Autosalóne 2012 prezentovala spoločnosť Bis Audio v spolupráci s Panasonicom najväčšiu plazmovú obrazovku na svete TH-152UX1 s uhlopriečkou 380 cm.

Samostatnou kapitolou sú projektory SIM2 Multimedia využívajúce DLP technológiu. S nimi a s kvalitnou multimediálnou technikou vytvoríte domáce kino výnimočných parametrov. Fascinujúci zážitok si môžete vyskúšať na vlastné oči a uši v referenčnej inštalácii v priestoroch bratislavskej predajne Bis Audio. Technologická symfónia 3D projektora Lumis 3D-S od SIM2 a komponentov z dielne McIntosh a Bowers & Wilkins sa postarajú o realistický vnem obrazu a krištáľový, 7.2 kanálový zvuk. 3D kino je optimálne vyladené vrátane centrálneho diaľkového ovládania prehrávačov, zosilňovačov a systémov ozvučenie, osvetlenia a tieniacej techniky a doplnené značkovým nábytkom a anatomickými sedadlami. Do ríše rozšírenej reality sa môžete vydať prvou triedou.

Dobré služby robia dobrých priateľov

Vo Zvolene sídli aj servisné stredisko firmy, v ktorom vyškolení technici dokážu zabezpečiť komplexnú starostlivosť spojenú s inštaláciou a používaním najmodernejšej multimediálnej techniky. Kontakt s klientom začína poradenstvom a konzultačnými činnosťami so špičkovými odborníkmi. Nie sú to však len bežní technici, ale fanúšikovia Hi-Fi, ktorí rozumejú hudbe a dokážu posúdiť aj oceniť kvalitu ponúkaných komponentov, aj priestory, kde bude technika inštalovaná a navrhnúť zodpovedajúce riešenia. Zákazník, ktorý sa pri výbere Hi-Fi zostavy obráti na Bis Audio , má istotu, že dostane tú najlepšiu ponuku, odbornú asistenciu a komplexnú podporu za primeranú cenu. Pri rozsiahlejších konfiguráciách, alebo pri ozvučovaní členitých priestorov pozostávajúcich z viacerých miestností, pripravíme od potrebnej projektovej dokumentácie, po inštaláciu rozvodov a realizáciu multiroomových systémov všetko potrebné. Aj v prípade rekonfigurácie, alebo závady problém bez zaváhania dokáže vyriešiť pohotový špičkový tím.

Bis Audio, ktoré je exkluzívnym autorizovaným distribútorom slúchadiel KOSS pre slovenský trh, zastáva aj ďalšiu významnú pozíciu v spolupráci s týmto výrobcom. Je totiž zároveň aj jediným autorizovaným servisným strediskom na Slovensku pre poskytovanie doživotnej záruky pre značku KOSS.

Referenciou je spokojný zákazník

Za roky svojej existencie Bis Audio vytvorilo desiatky unikátnych zákazkových zostáv a komplexných riešení inteligentných domov, či ozvučenia firemných a reprezentačných priestorov. Spokojní zákazníci sú preto tou najlepšou referenciou a nachádzajú sa tak v rezidenčnom, ako aj v biznis sektore.

V rámci marketingovej komunikácie sa s firmou Bis Audio môžete stretnúť na vrcholových výstavách a podujatiach aké do roku 2006 organizoval odborný magazín pre audiofilov WATT a v súčasnosti sa každoročne prezentujeme na odbornej výstave HIGH END Slovakia . Široká verejnosť sa však okrem našich predajní a showroomov môže so špičkovou High-End technikou zoznámiť aj na ďalších podujatiach, akými sú výstavy NÁBYTOK A BÝVANIE v Agrokomplexe Nitra , alebo Autosalón v Bratislavskej Inchebe . Odborníci a obchodní partneri okrem toho dostávajú potrebné informácie z prvej ruky na pravidelných prezentáciách.

Špičková multimediálna technika je predovšetkým o kvalitných hudobných zážitkoch. Aj preto sa pri podpore pôvodnej hudobnej scény zameriavame na mladé umelecké talenty, no spolupracujeme aj s takými stálicami, akými sú Zuzana Smatanová, Miroslav Žbirka, Peter Lipa, alebo Peter Bič. Ojedinelým projektom je od roku 2007 Bis Audio JAZZ KLUB , zameraný na podporu a prezentáciu jazzovej tvorby najmä v stredoslovenskom regióne.

Je jedno, či uprednostňujete konzervatívne prevedenie s osvedčeným dizajnom a tradičnou elektronikou, alebo inovatívne riešenia využívajúce najnovšie digitálne signálne procesory. BIS Audio vo všetkých prípadoch plní svoje krédo - kvalitný produkt s plnou podporou je najlepšou cestou k budovaniu dôvery zákazníka. Tím hudobných nadšencov zapálených pre technické klenoty, ktorí tvoria kolektív tejto výnimočnej firmy je zárukou, že sa toto krédo podarí napĺňať aj naďalej.